Doğru Saç Bakımı Ne Zaman Ve Nasıl Yapılmalıdır ?

Doğru Saç Bakımı Ne Zaman Ve Nasıl Yapılmalıdır ?

05 Mart 2021

Doğru Saç Bakımı Ne Zaman Ve Nasıl Yapılmalıdır ?

Saçların sağlığını kaybettiğini bazen anlar, bazen ise hiç haberdar olmadan günlük yaşama devam eder ve sağlıksız saçlara dayanamayacağı işlemler uygularız. Sahibi olduğumuzun saçların sağlıklı bir yapıya sahip olduğunu bazen bir bakışta anlayabileceğimiz gibi bazen ise bir uzman kontrolü sonrasında anlayabiliriz. Sağlığını kaybetmiş, sağlıklı saç döngüsü için gerekli olan dengenin bozulmuş olduğunu saçların görünümünden anlamak mümkündür.

Her ne kadar hacim katan bakım ürünleri kullanıyor olsanız da saçlarınız sönük bir duruş ile can sıkıcı sonuçlar verir. Hacmini kaybeden, kırılmalar ve dökülmeler artar. Nemsizlikten kaynaklı olarak saçların parlaklığı kaybolur. Saçların kök kısmı ile saç gövdesi ve saç uçları arasında dengesizlik mevcut olur. Saç uçlarında kurumadan kaynaklanan çatallaşmalar görülür. Saç boyu, şekil almada zorlanan asi saç tellerine sahip olur iken dengesi bozulmuş saçların kök kısmı ile aşırı yağlanmadan dolayı uçlar ve boy ile uyum içinde olamaz. Aşırı yağlanan saç köküne yakın kısımları arındırmak için sık sık yıkanan saçlar, normalde kuruluk sıkıntısı yaşayan saç gövdesi ve uçlarına zarar vermeye başlar. Zaman içerisinde saçlar keratin azalması yaşadığı için saçlarda keratin eksikliğinden dolayı cansızlaşma, dayanıksızlık, güç kaybı görülür. Bütün bu bahsetmiş olduğumuz sebepler başta olmak üzere sağlıksız saçlar daha birçok soruna sebebiyet vermektedir. Böylesi bir durumun önüne geçmek için saçlara bakım yapmak gerekir. Düzenli bir saç bakımı sayesinde saçlar sağlıksız yapıdan kurtulacağı gibi daha sonra oluşabilecek sorunların da önüne geçerek, sağlıklı ve doğru dengeyi kurar.

Saç Bakımı Yapmanın Doğru Zamanı Nasıldır ?

Saç bakımı yapmak için öncelikli olarak saçınıza uygun olan bakım ürünü almanız gerekmektedir. Bir yakınıza iyi geldiği için kullanmayı tercih ettiğiniz saç bakım ürünü sizin saçlarınıza iyi gelmeyebilir. Bu sebeple yakınlarınızın tavsiyesinden çok kendi saçlarınızı tanıyarak, mümkünse saç uzmanlarından yardım alarak ürün seçimi yapınız. Ürünlerin çoğunun uygulama talimatında, temiz ve nemli saça kullanılmasını tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi ile yıkanmış saçın pulcukları açıktır ve ürünü tamamen emerek, etkisini hızla gösterir. Saçlarınıza uygulayacağınız bakımı genelde yeni yıkanmış, fazla nemi alınmış saçlara yapmalısınız. En doğru bakım bu şekilde olacaktır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.