KİL MASKESİ NASIL KULLANILIR VE FAYDALARI NELERDİR?

KİL MASKESİ NASIL KULLANILIR VE FAYDALARI NELERDİR?

19 Nisan 2021

Kil maskesi nedir ?

Kil maskesi, ciltteki yağ oranını dengeleyen, pembe – yeşil ve beyaz gibi farklı çeşitleri bulunan bir cilt bakım ürünüdür. Kilin sakinleştirici etkisi ile hem yüzdeki yağ dengesi sağlanır hem de cilt pürüzsüz hale getirilir. Haftalık bakım zamanlarınızda cilt yapınıza uygun bir kil maskesi tercih ederek sizde kilden gelen sağlığa kavuşabilirsiniz.

Kil maskesi çeşitleri nelerdir ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi pembe, yeşil, ve beyaz kil maskesi çeşitleri bulunmaktadır. Her birinin etkileri farklıdır. Aşağıda kil renklerine göre kil çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Yeşil kil maskesi : Yeşil kil maskeleri genellikle sivilce ve akne problemi yaşayan ciltler içindir. Akne sorunlarını gidermeye yardımcı olur. Haftada 1 kez uygulanabilir.

Beyaz kil maskesi : Yoğunlukla tercih edilen bir üründür. Cildin arınmasını sağlar.

Pembe kil maskesi : Hassas ciltler için tercih edilen bir kil maskesidir. Tahriş olmuş cildi onarır. Kızarıklıkları hafifletir.

Kil maskesi nasıl kullanılır ?

Kil maskesi kullanımı son derece basittir. Temizlenmiş kuru cildinize göz ve dudak çevresi hariç ince bir tabaka olarak sürüp bekletmeniz gerekir. Kil maskesi uygularken mimik hareketleri yapmamakta yarar var. Çünkü kırışıklık meydana getirebilir. Maskeyi 30 dakika cildinizde bekletip yıkayabilirsiniz. Yıkama işlemi sonrasında yüzünüzün yumuşacık olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Kil maskesi faydaları nelerdir ?

Kil maskesi faydaları saymakla bitmiyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi öncelikle yağ dengelenmesini sağlıyor. Bunun dışında gözenekleri sıkılaştırıyor. Cilt rengini düzenliyor. Akne oluşumunu engelliyor. Ölü derileri yok ediyor. Özellikle de lekelerin açılarak kaybolmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle kil maskeleri cilt bakımında önemli yer tutmaktadır. Doğal kil maskesi çeşitlerini inceleyerek siz de cildinize etkili bir bakım sağlayabilirsiniz.

Kil maskesi cilt lekelerine iyi gelir mi ?

Kil maskesi cilt lekelerine iyi gelir mi? Sorusu, herkesin merak ettiği bir soru. Cilt tipine uygun tercih edilen kil maskeleri, leke renklerinin açılarak zamanla yok olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kullanılabilir. Cilt lekelerinden rahatsızlık duyuyorsanız ve leke renklerinin açılarak zamanla da yok olmasını istiyorsanız cilt tipinize uygun ürünü düzenli olarak kullanmanız gereklidir.

 

Kil maskesi fiyatları

Kil maskesi fiyatları maske çeşidine göre değişkenlik gösterebilir.  Ancak uygun fiyatlı ve doğal içerikli kil maskesi arayışında iseniz New Well ürünlerini inceleyebilirsiniz. Pratik kullanım sağlayan ambalajı, temiz içeriği ve etkileri ile New Well kil maskeleri son dönemin en çok rağbet gören kozmetik ürünleri arasında yer alıyor.

Kil maskesi önerileri

Kil, doğadan gelen bir mucize. Ancak bunu kozmetik amaçlı kullanmak adına ürün içine parfüm vb. etkenler eklenebiliyor. Bu da doğallığı engelliyor. Dolayısı ile her zaman cilde değer vermeli ve iyi içeriklere sahip ürünleri kullanmalıyız. New Well Bioenergy kil maskesi ürünleri yumuşacık yapıları ve cildi pürüzsüz kılan içeriği ile bakım rutinlerinizde daima yanınızda!

New Well kil maskesi çeşitleri

New Well kil maskesi çeşitlerini incelemek, kendinize en uygun ürünü belirlemek ve aynı zamanda indirimli ürünlere göz atarak oldukça avantajlı alışverişler yapmak için sizde newwell.com.tr web adresini takipte kalın. Makyaj çantanızın eksiklerini tamamlarken cilt bakımına yepyeni ürünler eklemenin tam zamanı. Cilt Bakımı ve Makyaj kategorilerini inceleyerek siz de kolayca sipariş verebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.