Saçların Yağlanmasını Önleyen Püf Noktalar

Saçların Yağlanmasını Önleyen Püf Noktalar

05 Mart 2021

SAÇLARIN YAĞLANMASINI ÖNLEYEN PÜF NOKTALARI

Yağlı saçlara sahipseniz, hayat sizin için biraz daha zor geçiyor demektir. Özenerek verdiğiniz saç şeklini aynı günün akşamında bozmak zorunda kalırsınız. Çünkü saçlarınız yağlanmıştır ve bu yağlanma sebebi ile yıkamanız gerekir. Yağlı saçların en büyük sorunu da budur. Her gün yıkanma ihtiyacı duyar. Eğer yıkanmaz ise bir sonraki güne ulaşıldığında görmek istenmeyen manzaralar ile karşılaşılır. Yağlı saçların temizliğini mecburi olarak günlük yapmak gerekirken, bir diğer yandan da sürekli saç derisine işlem uygulandığı için baş derisinde fazla sebum üretilecektir. Bir yandan yapılırken, bir yandan yıkılmak olarak nitelendirebileceğimiz bir durum söz konusudur. Peki, yağlı saçlardan kurtulmak için ne yapmak gerekmektedir? Öncelikle sudan korkmayın. Suyu doğru kullanmayı öğrenin. Su nasıl doğru kullanılır? Saçlarınızı arındırırken sıcak sudan uzak durun. Su ne kadar sıcak ise saç derisindeki yağ dengesi o kadar bozulacak, sebum bir o kadar fazla üretilerek, yağdan kurtarmak istediğiniz saçlarınızın daha beter bir hal almasına istemeden sebep olacaksınız. Yıkama suyunun üşümeyecek kadar ılık olması gerekmektedir. Bu en sağlıklısıdır.

Yağlı Saçlara Öneriler

Saçlar, sıcak havalarda daha fazla yağlanmaktadır. Fakat değil yağlı saçlar için normal saç tipleri için dahi sık yıkama önerilmemektedir. Saç derisi fazla yıkamadan, sudan kaynaklı olarak aynı etkiyi yaşar ve sebum üretimine başlar. Sebum üretimini önleyerek, saçlara gereken bakımı yapabilmek çok zor değildir. Yıkama aralığını mümkün olduğunca uzatmak gerekmektedir. Saç uzmanlarınca hafta 2 defa yıkanılması önerilmektedir. 3 gün aralıklarla da yıkamak uygundur. Bu süre içerisinde de fazla yağı kuru şampuan kullanarak giderebilirsiniz. İki yıkama arasındaki süreyi mümkün olduğunca uzatmakta olan kuru şampuanlar, saçtaki ve saç derisindeki yağı alırken, saçın rengini soldurmuyor ve de mat bir görünüm vermiyor. Bir pudra etkisi ile yağları yok ediyor.

Siz de yağlı saçınızın bakımını yaparken dikkatli olarak, gereken detaylara önem vermek istiyorsanız kuru şampuan kullanabilirsiniz. Sitemiz üzerinde satışı bulunan kuru şampuan çeşitlerinden tercihinizi yapabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.