ZARİF ELLER, DAYANIKLI TIRNAKLAR

ZARİF ELLER, DAYANIKLI TIRNAKLAR

19 Nisan 2021

1. Törpüleyin

Tırnaklarınızı sık sık kaliteli bir törpüyle törpüleyin. Böylece tırnaklarınızın boyunu kontrol altında tutabilirsiniz. Törpüleme sırasında, tırnaklarınızı en güzel formu vermeye çalışın.

 

2. Eldiven Takın

İş yaparken kullanacağınız iş eldivenleri ya da dışarı çıkarken takacağınız yumuşacık eldivenler, ellerinizi ve tabi ki tırnaklarınızı deterjan, soğuk ve rüzgârın kötü etkilerinden korur. Böylece tırnaklarınız her zaman güçlü kalır. Ayrıca pamuklu bir gece eldiveni sayesinde hem ellerinizin hem de tırnaklarınızın bakımını sağlayabilirsiniz. Pratik ama çok etkili olan bu yöntem için ihtiyacınız olan el kreminiz ve pamuklu kumaştan bir eldiven. Yatmadan önce ellerinize el kreminizden bol miktarda sürün ve pamuk eldiveninizi giyin. Sabah uyandığınızda, ellerinizin yumuşaklığına inanamayacaksınız.

3. Masaj Yapın 

Elleriniz ve tırnaklarınızda masajın etkisi çok fazladır. Kan dolaşımını arttırıcı bir masaj, ellerinizin canlanmasını sağlar.

 

4. Nefes Aldırın

Ojeli ya da cilalı tırnakların çok daha güzel göründüğünü hepimiz biliyoruz ancak tırnaklarınızın da zaman zaman nefes almaya ihtiyacı var. Ojenin tırnaklarınızın nefes almasını önlediğini ve onları güçsüzleştirdiğini unutmayın. Arada bir nefes almalarına izin vermekte fayda var.

 

5. Vitaminle Besleyin

Yaşamsal faaliyetlerimiz için çok önemli olan vitaminler, tırnaklarımız için de gerekli. A, C ve E vitaminleri tırnakların kırılmasını önlerken, B1 ve B6 vitaminleri tırnakların yenilenmesini hızlandırıyor. Tırnaklarınızı beslemek için tırnak yağlarından da destek alabilirsiniz. Bizim size önerimiz, Doal Keratinli Tırnak Bakım Yağı.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.